ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6285037
*
nr 628 5037
Spegel
1950-tal, höjd: 117
Utrop:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 mars 2010
kl 17:04:15
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 628 5037
Spegel
1950-tal, höjd: 117
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 8 mars 2010 |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.